Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Proiectul, Baza sportivă de Tip I

              Stimați cetățeni,

  Activitatea sportivă a comunității noastre este permanent încurajată și susținută de administrația publică locală, astfel Primăria Orașului Lehliu Gară a inițiat demersurile pentru ca orașul nostru să beneficieze de construirea unei baze sportive moderne conform standardelor UEFA și normelor europene.
Caracteristicile Bazei Sportive de Tip I sunt:

  • -suprafata necesara construirii – 13.202 mp;
  • -teren de fotbal omologat UEFA cu nocturna si tribune pentru 500 de spectatori;
  • -teren sportiv mic pentru minifotbal, baschet, handbal si tenis;
  • -cladire pentru vestiare;
  • -parcare auto.

  Proiectul, Baza sportivă de Tip I din Orașul Lehliu Gară, adoptat de Ministerul Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației are indicatorii tehnico-economici aprobați, prin Ordinul ministrului nr. 860/31.01.2020, avizele necesare conform legislației, și a fost demarată procedura de, achiziție proiectare și execuție.

  Valoarea totala a investitiei este de 1,6 milioane de euro.

      IULIAN IACOMI

      PRIMAR

Ultima actualizare: 14:31 | 26.05.2023